CO O MÉ PRÁCI ŘÍKAJÍ MOJE STUDENTI

Individuální lekce francouzštiny a němčiny přes Skype

Alena Plhaková, lingvist, maminka dvou malých děti na rodičovské dovolené.

Individuální lekce angličtiny přes Skype

Michal Marek, Team Leader ve společnosti BMS s.r.o. Hradec Králové.

Individuální lekce angličtiny a ruštiny přes Skype

Zdeňka Šimánková, Jihlava

Reference na kurz Poslechová Ruština od Tomáše

Tomáš Tůma,  Automotive Lighting s.r.o., Jihlava

Individuální lekce angličtiny přes Skype

Pavla Brázdová, soukromá lektorka hry na klavír v Jihlavě.

S paní Rojkovou jsem měla hodiny ruského jazyka více než rok a mohu ji vřele doporučit. Je super, že se člověk může bavit s rodilou mluvčí a zároveň některé věci probrat v českém jazyce, protože paní Rojková má dobrou češtinu a navíc i velice příjemné vystupování:-)

Markéta Vyskočilová, obecná ruština, marketa.vyskocilova.ji(zavinac)seznam.czTlumočnice pro Bosch Diesel

Přípravný kurz na certifikovanou zkoušku z ruštiny na úrovni B2. Výuku u p. Naděždy Rojkové jsem bral především jako přípravu k certifikované zkoušce z ruštiny na úrovni B2. Ruštině se věnuji už více let, nicméně klasický docházkový kurz jsem nikdy nenavštěvoval, ve své diplomové práci jsem potřeboval především být schopen pasivně číst odbornou literaturu z oblasti mezinárodních vztahů. Paní Rojková mě „rozmluvila“, takže nyní jsem schopen hovořit s rusky mluvícími lidmi. Kurz přes Skype mi taktéž vyhovoval, protože se zde nebyla potřeba docházet kamkoliv. Paní Rojková přitom neznámé obraty, slovíčka a slovní vazby ihned píše v průběhu lekce do chat sekce skypu, takže se k nim mohu později vrátit. Charakter hodiny je různorodý – kromě rozhovoru pouští paní Rojková úryvky z filmů a audionahrávky, ke kterým píše testy odpovídající zkouškovým testům, což člověku dává pravý obraz o jeho úrovni porozumění. Před zkouškou jsme se pak už zaměřili na to, co bude u zkoušky. V rámci přípravy na certifikovanou zkoušku z ruštiny na úrovni B2 jsme podcenili, na základě mého špatného sebeohodnocení, část věnující se písemnému projevu, který byl pro mě asi nejtěžší. Na poslední chvíli jsme si tak mezi námi posílali mé písemné projevy, které paní Rojková opravovala. Nicméně tuto část zkoušky jsem taktéž složil, ačkoliv jsem byl na hraně. Naše spolupráce trvala 3 měsíce a v budoucnu v ní budeme pokračovat.

Marek Čapek, fregewitt(zavinac)gmail.comProgramator

S paní Rojkovou spolupracuji dvakrát týdně necelé čtyři měsíce a má angličtina se výrazně zlepšila. Především konverzace, kvůli které jsem ji vyhledal a ve které jsem si nebyl vůbec jist. Často jsem se cítil trapně při komunikaci s kolegy ze zahraničí a většinou jsem byl ve stresu vždy, když jsem začal mluvit. Již během prvních pár lekcí s paní Rojkovou jsem se rozmluvil a hlavně jsem nabral určité sebevědomí a stres hodil za hlavu. Dokonce konverzaci v angličtině nyní vyhledávám a využívám každé příležitosti k rozhovoru v AJ. Angličtinu se učím již mnoho let a zkusil různé druhy doučování a kurzů jak skupinových, tak individuálních. Některé byly přínosnější, jiné méně, ale nikdy to nebylo ono a tak jsem hledal dále, něco nového. Na webu si našel stránky paní Rojkové a s určitou nedůvěrou ji oslovil. Učit se angličtinu přes Skype? Ale zkusil jsem a jsem za to rád. Dvakrát týdně si voláme z pohodlí domu nebo zaměstnání, kdy nemusíme nikam dojíždět a tím ušetříme oba spousty času, což beru jako největší výhodu. Vyučování je individuální, nastavené na mé potřeby a velice přátelské. Vřele doporučuji všem, kteří se chtějí ve výuce či konverzaci svého jazyka rychle posunout dále.

Michal MarekTeam Leader ve společnosti BMS s.r.o. Hradec Králové.

S paní Naděždou jsem měla rok konverzace v ruštině přes Skype. Jako malá jsem uměla rusky plynně, ale v ČR jsem zase jazyk zapomínala. Proto jsem se rozhodla pro konverzace přes Skype. Při tom jsme používaly i učebnici s různými tématy, abychom měly kde brát slovní zásobu a měly témata k povídání. Ale často jsme učebnici ani neotevřely a jen jsme si povídaly o všem možném. Tak jsem konečně měla rodilého mluvčího ruštiny, se kterým jsem si mohla dvakrát týdně popovídat a zase se rozmluvit. Za ta léta jsem zapomněla spoustu slovíček i gramatiku,ale Naděžda mě opravovala tak dlouho, než jsem se výraz naučila správně. 🙂 Když nám výuka nevyšla,třeba i kvůli nefungujícímu internetu apod.,Naděžda mi vždycky posílala náhradní "úkoly" - čtení, videa na youtube apod. Celkově jsem se zase naučila konverzovat na různá témata a taky spoustu nových slovíček. Všem výuku s paní Naděždou moc doporučuji, bylo to super a hlavně pro mě taky ušetření spousty času i peněz za dojíždění. Věřím,že i v jiných jazycích je paní Naděžda stejně skvělá pedagožka.

Michaela Vošvrdová, ruština pro pokročilé, mi.vosvrdova(zav)gmail.comPruvodčí na zamku Český Štenberk, http://www.hradceskysternberk.cz/

Kurz anglického jazyka probíhá v přátelské a uvolněné atmosféře. Vyučující je spolehlivá a na každou hodinu připravená. Přizpůsobuje styl výuky i používané materiály schopnostem a požadavkům klienta. Několikrát jsem potřebovala zrušit nebo přesunout hodinu, vždy jsme se bez problémů domluvily.

Martina Černá, obchodní angličtina, mart.cerna(zavináč)centrum.czLektorka na VŠPJ v Jihlavě

S paní Naděždou mívám hodiny francouzštiny a němčiny. Jsem s hodinami spokojená, paní Naděžda přizpůsobí hodiny na míru, má velmi dobrou výslovnost těchto jazyků, kterou se snaží studentovi předat, doporučuje různé odkazy a materiály k doplnění učiva.

Alena Plhaková, němčina a francouzština pro začátečníky, alenaplhakova(zavinac)gmail.com

S pani Rojkovou jsem absolvovala devitimesicni kurz rustny pres skype. Hodiny byly velmi efektivni, kazda byla individualne pripravena dle mych potreb. Duraz byl kladen na aktivni ucast, tedy prevazne mluveni, kde jsem si zopakovala probranou gramatiku a novou slovni zasobu. V pocatecnich hodinach mi Nadezda rovnez posilala ruzna namluvena cviceni a texty, abych si osvojila spravmou vyslovnost, jelikoz jsem byla uplny zacatecnik. Kurzy jsem mela dvakrat tydne po hodine v predem pripravenych casech, v pripade obcasnych nutnych zmen mi bylo vzdy vyhoveno a hodina byla presunuta na nahradni termin. Kurz rustiny mohu vrele doporucit. Pani Rojkova je velice pratelska a prijemna, byla radost se s ni ucit a prubezne zdokonalovat. Kurz jsem musela z casovych duvodu prerusit, v budoucnu se k tomuto kurzu urcite vratim.

Natalie Bartečková, obecná ruština, natib(zavinac)seznam.cz

Absolvovala jsem u Naděždy kurz angličtiny přes Skype. Byla jsem velmi spokojena. Předem jsme se dohodly na tom, jaká je moje představa o obsahu výuky a zvolily jsme si učebnici, která byla základem výuky. Naděžda je velmi svědomitá a vždy veškeré termíny byly přesně dodrženy a při výuce operativně zaváděla konverzaci o různých tématech. Výuka přes Skype je náročná na soustředění, člověk je nucen mluvit, rychle reagovat při konverzaci a musí být stále „ve střehu“. Dále mám zkušenost s e-mailovým kurzem, kdy dostávám úkoly jednou za týden e-mailem, jejich obsahem je překlad, slovíčka, poslech, gramatika, tvoření vět apod. Vše, co potřebuji, mně Naděžda vysvětlí a následně úkol opraví. Kurz je velmi rozmanitý.

Hanka Brázdová, hanka2002(zavinac)seznam.cz (kurz obecné angličtiny přes Skype a e-mailový kurz angličtiny)

Chtěla bych touto cestou paní Rojkové poděkovat za její práci a čas, který mi na svých hodinách věnovala. Potřebovala jsem osvěžit ruštinu, kterou jsem nepoužívala od školy a nyní se stala nutností při zaměstnání. Díky jejímu vstřícnému, laskavému ale i profesionálnímu přístupu jsem se na naše hodiny těšila. Každá hodina byla originální a ušitá na míru přímo pro moje potřeby. Velmi mi vyhovovala výuka po Skype, kde je časová úspora k nezaplacení. Výuku s Naděždou velice doporučuji, pokud budu ještě potřebovat (a já budu) zdokonalit jak ruštinu, nebo začít od začátku s angličtinou určitě se obrátím právě na Naděždu a její výuku. Ještě jednou děkuji.

Zdenka Simankova, obchodní ruština, z.simankova(zavinac)seznam.czGold Crystal s.r.o.

S paní Rojkovou jsem absolvoval měsíční výuku francouzštiny zaměřenou na opakování gramatiky. Velmi mi vyhovoval styl výuky vyžadující moji aktivní účast. Hodiny byly dobře připravené.

Tomáš Vít, obecná francouzština, tomas.vit(zavinac)seznam.cz

Jako lektorku velice doporučuji, bezproblémové a rychlé jednání

Nela Küffnerová, němčina pro mirně pokročilé, kuffnerovanela(zavinac)seznam.cz